חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פיצ'ר ערוצים החדש של וואטסאפ סופסוף הגיע לישראל והוא הולך לשנות את כל כללי המשחק בעולם השיווק. שימו לב שהפיצ'ר יגיע בהדרגה לכל המשתמשים אז ייתכן שחלקכם כבר רואים את זה וחלקכם עדיין לא.

תוכן עניינים

אז מה זה בעצם ערוצים בוואטסאפ?

מדובר בערוץ שיווקי עם הודעות חד כיווניות שנועדו להגיע לעוקבים שהצטרפו לאותו הערוץ. מי שיכול לשלוח את ההודעות האלה הוא בעל הערוץ בלבד וההודעות יכולות להיות תכנים טקסטואליים, סרטונים, תמונות, קישורים ועוד.

מה זה ערוצים בוואטסאפ

מה הערך של ערוצים בוואטסאפ?

זה כלי שיווקי לכל דבר, זה אומר שכל בעל עסק יוכל ליצור לעצמו רשימה שיווקית של אנשים שיהיו מחוברים אליה דרך הערוץ בוואטסאפ. בצורה הזאת הוא תמיד יוכל לשלוח עדכונים, כמו שעות פעילות משתנות, הודעות חדשות על מבצעים, תורים שהתפנו, מוצרים חדשים שהגיעו ועוד. על אותו המשקל, יוצרי תוכן יוכלו ליצור ערוץ משלהם ולמקד שם את המידע הנוסף שהם רוצים לשתף עם העוקבים שלהם.

 

זה הוא כלי מצוין, במיוחד בהתחשב בעובדה שלא לכולנו יש זמן לגלול בכל שעות היום ברשתות החברתיות ולהיחשף לעדכונים ותוכן חדש, מבתי העסק ויוצרי התוכן שאנחנו אוהבים. אבל אין ספק שכולנו נכנסים אינספור פעמים ביום לוואטסאפ, שכן הוא הפך להיות הכלי המרכזי ליצירת קשר עם אנשים.

מה עוד כדאי לדעת על ערוצים בוואטסאפ?

הפיצ'ר ערוצים יופיע בלשונית נפרדת מלשונית הצ'אטים והשיחות האישיות ויהיה תחת לשונית עדכונים. כך שתוכלו לרכז את כל הערוצים והמידע שאתם אוהבים תחת לשונית אחת.

 

בנוסף וואטסאפ מדגישה את חשיבות הפרטיות וחוויית השימוש של המשתמשים שלה. לכן היא מאפשרת לכם לבחור מאיזה ערוצים אתם רוצים לקבל עדכונים, כאשר ברירת המחדל של כל ערוץ היא על מצב השתק. מבחינת פרטיות, אתם יכולים להצטרף לכל ערוץ ולהרגיש בנוח לחלוטין. מהסיבה שאף אחד לא יכול לקבל גישה לרשימת חברי הערוץ ולראות מי נמצא שם. בכך מובטחת לכם אנונימיות מוחלטת ואת החופש לעקוב אחרי כל הנושאים שמעניינים אתכם.

 

המשתתפים בערוץ לא יכולים להגיב או לשלוח הודעות, אך הם יכולים להשאיר אימוג'י על כל אחד מהעדכונים שנשלחים בערוץ, או להצביע בסקרים שנשלחים בקבוצה. בנוסף במידה והם אהבו את הערוץ ורוצים לשתף עם אחרים, יש להם אופציה לשיתוף חיצוני.

היכן ערוצים בוואטסאפ ממוקם

אז איך יוצרים ערוץ משלכם?

התהליך הוא קצר ודיי פשוט למען האמת, אך בשלב הזה לא כל המשתמשים בישראל יכולים לעשות זאת. זה אמור להגיע ממש בקרוב לארץ ויהיה פתוח לכולם, אז הישארו מחוברים לעדכונים נוספים.

 

כך תיצרו ערוץ –

  1. כנסו ללשונית עדכונים בוואטסאפ
  2. לחצו על הסמל פלוס + כדי ליצור ערוץ חדש
  3. המשיכו ועקבו אחר ההנחיות שמופיעות במסך שלכם
  4. בסיום התהליך תוכלו לתת שם לערוץ, אותו תוכלו גם לשנות בעתיד
  5. בשלב הזה תוכלו לכתוב תיאור קצר שמסביר מה מטרת הערוץ ובמה הוא עוסק
  6. הוסיפו תמונה שתייצג את הערוץ שלכם
  7. לחצו על יצירת ערוץ, וזהו יש לכם ערוץ משלכם!

 

את הערוץ שיצרתם תוכלו לשתף עם חברים, משפחה, קולגות, לקוחות, עוקבים ברשתות החברתיות ועוד. זאת באמצעות שיתוף הקישור לערוץ עצמו. בנוסף יהיה ניתן למצוא את הערוץ שלכם ברשימת החיפוש של הערוצים בוואטסאפ.

איך ליצור ערוץ בוואטסאפ

איך מודדים מעורבות בערוץ?

את רמת המעורבות תוכלו למדוד באמצעות כמה פרמטרים הנראים לעינכם ולעיני חברי הערוץ. ביניהם יש את מספר העוקבים המופיע ליד השם של הערוץ, עוד לפני שנכנסים אליו. בנוסף תוכלו לראות את האינגייג'מנט של העוקבים שלכם באמצעות מספר הצפיות בעדכונים ותגובות האימוג'י לעדכונים שלכם. בהתאם לסוגי האימוג'י שחברי הערוץ שלכם מגיבים, תוכלו לפענח איזה תוכן מעניין אותם פחות או יותר ולנווט לפי זה.

איך למדוד מעורבות בערוץ וואטסאפ

האתר החדש שלנו בבנייה, סליחה על אי-הנוחות.

חלק מהדברים באתר עדיין לא מושלמים אבל תצפו להפתעות בהמשך :)

מחכים לכם!