Search
Close this search box.

בוט לווטסאפ

בוט לווטסאפ הוא הכלי השיווקי החזק ביותר שכל בעל עסק ומותג חייב. 

לפניך כל מה שצריך לדעת עליו:

מעבר מהיר אל

כל מה שצריך לדעת על צאט בוט בוואטסאפ

נתחיל מזה שהמון לקוחות פונים אליי בנושא של צאט בוט בוואטסאפ. מכיוון שהוא לא הכי פשוט הכנתי מאמר מקיף כדי להבהיר את הנושא, ולעשות לכם סדר בבלאגן.

 

כמו שרובכם יודעים, חברת וואטסאפ היא מקבוצת פייסבוק ואינסטגרם. בפייסבוק יש המון אינטגרציות עסקיות, שמתחברות לצאט בוטים שונים, ואפשר להגיד שפייסבוק מעודדת את הנושא.

באינסטגרם כרגע יש רק צאט בוט אחד, והוא בקושי עובד וכל הזמן נחסם. עם זאת בקרוב מאוד עומדים לאשר את תחילת העבודה של הצאט בוטים גם באינסטגרם.

 

 וואטסאפ, כחלק מהקבוצה, מתחילה להפנים שהשימוש בצאט בוטים עסקיים, עוזר ללקוחות. מתחילה להכניס את כל הנושא הזה לאט לאט ובזהירות.

 

 

 

אפשרויות השימוש בבוט

א) חיבור ישיר – כרגע אנחנו נמצאים בגירסאת הבטא של התהליך, או כמו שמגדירים את זה בוואטסאפ "אנחנו נמצאים בגרסת תצוגה מקדימה ציבורית מוגבלת". רק 46 חברות מכל העולם קיבלו אישור רשמי להיות חלק מהתהליך. ככה שהסיכוי שלכם לעבוד מול וואטסאפ באופן ישיר הוא מאוד נמוך, וגם באתר הרשמי של וואטסאפ מקבלים הנחיה שעדיף לעבוד דרך ספק מורשה אחר שלהם.

אם בכל זאת בא לכם לנסות להתממשק ישירות לוואטסאפ, זה הקישור: https://www.facebook.com/business/m/whatsapp/business-api

ב) חיבור באמצעות משווק רישמי

1. משווקים- בהנחה ואתם לא תאגיד ענק ורק רוצים להתחבר לוואטסאפ באופן חוקי, יש היום 46 פלטפורמות עסקיות שקיבלו אישור רשמי לעבוד עם הבוטים של וואטסאפ. לרשימה המלאה- לחצו כאן!

בין החברות שקיבלו אישור, ניתן למצוא את Manychat שהיא פלטורמה מאוד מומלצת ואיכותית שעושה המון פעולות אוטומציה נוספות ומחברת אותכם כמובן באופן רישמי למערכת של מטא ווואטסאפ דרך הביזנס מנגר 

מלבדם כמובן שיש חברות בינלאומיות מאוד גדולות. רוב האנשים שמתעסקים בבוטים ותהליכי אוטומציה, מכירים לדוגמא Twilio. החיבור נעשה באמצעות תכנות קוד.

2. להלן 2 סוגי הודעות שאפשר לשלוח באמצעות צאט בוט רשמי. 

  • הודעות Template- בגדול הן הודעות של פתיחת שיחה עם לקוח, שלא שלח לכם עדיין הודעה בוואטסאפ או שלא שלח הודעה ב 24 שעות האחרונות, היא יקרה יותר.
  • הודעות Session- הודעות שנחשבות כחלק משיחה עם לקוח שכבר התחיל איתכם אינטרקציה ב- 24 השעות האחרונות, היא זולה יותר.
 

3. עלות כל סוג הודעה:

  • הודעת Template- פתיחת שיחה לפי התעריף הרשמי של וואטסאפ הוא 0.0085 דולר. על זה יש עוד תוספת של 0.005 דולר של החברות שדרכם אתם מתחברים לוואטספ כמו Twilio.
  • הודעת Session- בדרך כלל 0.005 דולר והוא מורכב מהעמלות שלוקחות החברות שדרכן אתם מתחברים לוואטספ כמו Twilio.
  • עדכון ל 2024 – עלות לשליחת הודעה חדשה למתעניין שלא פנה לפני כן היא 13 אגורות בפלטורמה רישמית
 
ג) חיבור לא דרך משווק רשמי + עלויות- יש המון סוגים של מתכנתים, חברות קטנות, בתי תוכנה שחיפשו פתרון טוב, נוח וזול ללקוחות ואני אסביר על כמה מהן ויותר חשוב מה יגרום לוואטסאפ לחסום אותכם ומה לא.
 

אני חוזר רגע להסבר עם הודעות Template והודעות Session שמעכשיו נקרא להם הודעה ראשונית והודעה כחלק משיחה. אם אתם תתחילו לשלוח המון הודעות ללקוחות, הודעות ראשוניות, לאנשים שמעולם לא פנו אליכם בוואטסאפ קחו בחשבון שוואטסאפ יחסמו אתכם ממש מהר. מצד שני אם תיתנו מענה באמצעות צאט בוט ללקוחות שפנו אליכם אז בסבירות גבוהה וואטסאפ לא יחסמו אתכם.

1. צאט בוט מקצועי שמשמש גם לשיווק- אפשר לעשות איתו בוט מאוד איכותי, שיתן מענה מלא ללקוחות. כמובן עם תמונות, קבצים, הוא גם נותן אפשרות לפרסם בקבוצות, להשתמש בשמות הלקוחות בפניה פרטית ועוד המון דברים שעוזרים בשיווק העסק מלבד יכולות שירות הלקוחות, אפיון ומכירה.

כמובן שהבוט מתחבר למערכת ה CRM של הארגון באמצעות Zapier [תוכנת אוטומציה קלה לתפעול שמתחברת כמעט לכל מערכת]. התוכנה שעליה הוא מותקן מתחילה מ 5,000 ₪  והוא יכול לקחת את העסק שלכם למקומות מטורפים. ההתקנה שלו היא לא קלה וכנראה שתצטרכו איש מקצוע רציני כדי שיבנה לכם את המוצר כמו שצריך, ותוכלו לנצל חלק גדול מהיכולות של הכלי.

2. צאט בוט מענה ללקוח + קבצים- באמצעותו ניתן לאפיין את הבוט ולתת מענה מלא ללקוחות בעיקר בשירות לקוחות, אפיון לקוחות ומכירה. הבוט מסוגל לשלוח קבצי תמונה, וידיאו, הקלטות קול ומסמכים. הוא מתחבר למערכת ה CRM של הארגון באמצעות Zapier [תוכנת אוטומציה קלה לתפעול שמתחברת כמעט לכל מערכת]. התוכנה שעליה הוא מותקן מתחילה מ 2,500 ₪  ויקח לכם כמה ימים טובים להבין איך לבנות עץ איכותי, אבל סיכוי גבוה שתצליחו לשפר משמעותית את המענה ללקוחות שלכם.

3. צאט בוט שמגיב למילים או משפטים בלבד- הבוט הפשוט ביותר, אתם מגדירים לו מילה שאם הוא מקבל אותה הוא מגיב בהתאם. באמצעות תכנון נכון אפשר להשתמש בו כדי לבנות תהליך מדליק ומעניין, שעוזר מאוד בניהול הלקוחות ונותן מענה ענייני. הגירסא החינמית מאוד נחמדה, יש גם גירסא מקצועית בעלות סמלית של 47 ₪ לכל החיים. הוא מתחבר באמצעות tasker בעלות של 11 ₪ מהחנות של גוגל, וניתן באמצעותו לקבל התראה למייל עבור כל לקוח שהשאיר סלולר או מייל.

החסרונות שלו הוא שלא ניתן לשלוח תמונות, קבצים ולקבל תשובות דינמיות מלקוחות, הסלולרי שעליו הוא מותקן, חייב להיות כל הזמן דולק כדי שהבוט יעבוד והבנייה של עץ תשובות הגיוני יכול לקחת לכם המון זמן אם אתם לא מנוסים. באינטרנט אין כמעט תמיכה, סרטונים או הסברים לבוטים האלה לצערי.

אם בא לכם לנסות, מוזמנים לשלוח הודעה לבוט הפשוט שהכנתי במיוחד כדי לתת לכם דוגמא, לחצו כאן כדי לנסות אם אהבתם את הבוט והחלטת שאתם רוצים לנסות להכין אחד, פשוט תשאלו אותו "איך קוראים לאפלקציה שבאמצעותה הכינו אותך" והוא כבר ידע לענות לכם (:

4. וואטסאפ עסקי- מאפשר לתת תשובה אחת אוטמטית, ועוזר בקיצורי דרך של שליחת הודעות. כל אחד יכול להפוך את המשתמש שלו לעסקי, להוסיף קטלוג מוצרים ועוד כמה פיצ'רים נחמדים. 

 
ד) הימנעות מחסימת משתמש- אם אתם תתחילו לשלוח המון הודעות ללקוחות, והודעות ראשוניות לאנשים שמעולם לא פנו אליכם בוואטסאפ, קחו בחשבון שוואטסאפ יחסמו אתכם ממש מהר. מצד שני אם תתנו מענה באמצעות צאט בוט ללקוחות שפנו אליכם מיוזמתם אז בסבירות גבוהה וואטסאפ לא יחסמו אותכם.
 
בשורה התחתונה, אם לא תעשו שיווק  אגריסבי ומוגזם הבוט יכול לשמש אתכם בצורה מדהימה, להקל משמעותית את העבודה ולשפר את שירות הלקוחות עם תכנן תרשים זרימה טוב, גם הבוט הכי פשוט יכול לשפר משמעותית כל עסק.

מקווה שעשיתי לכם קצת סדר בבלאגן, אם יש שאלות מוזמנים ליצור קשר-כאן!

עידן שמואל מנכ"ל STRA -שיווק דיגיטלי

סטרא בוט רקע שחור

רוצה לקדם את העסק שלך ולא בטוח איך? הצוות של STRA מוכנים איתך לכל אתגר! מלא את הפרטים ונחזור אליך בהקדם

קבלו משהו מגניב...

3 אוטומציות וואטסאפ שלא הכרתם

וישדרגו לכם את העסק 🎁 בחינם!

  1. שליחת הודעת וואטסאפ לכל שיחה שלא נענתה -חינם
  2. תזמון הודעות וואטסאפ – חינם
  3. חיוג בשיחה רגילה דרך אפליקציית וואטסאפ – חינם

האתר החדש שלנו בבנייה, סליחה על אי-הנוחות.

חלק מהדברים באתר עדיין לא מושלמים אבל תצפו להפתעות בהמשך :)

מחכים לכם!