חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

  ניהול עסק מרחוק / מהבית

המעלות של ניהול עסק מהבית או מכל מקום אחר לעובדים הוא נושא שנסקר לאחרונה בהרחבה, אבל מומלץ אף להקדיש זמן על מנת להבין איך ההסדר הזה עשוי להועיל גם לארגונים. בעקבות מנעד נרחב של מחקרים שבוצעו בתחום, נמצא כי עבודה מרחוק או מהבית עשויה בהחלט להוביל לעלייה בפרודוקטיביות ובנוכחות. ברם, קיימות כל מיני דרכים שבהן מעסיקים מסוגלים להפחית עלויות ולשפר גם את גיוס העובדים. עליית ניהול עסק מרחוק / מהבית בהכרח הובילה לדיונים רבים על הסגולות השונות של עבודה מהבית או מרחוק בקרב העובדים, אבל יש לציין, כי זה רחוק מלהיות חד סטרי. עם קצת תכנון קפדני וניהול מיומן, מעסיקים אף יכולים להפיק תועלת אדירה מהצבה של עובדים שיעבדו מהבית או מרחוק, ואם תמשיכו לקרוא, אנחנו מבטיחים שהכול יתבהר לפניכם.

 

מה טוענים התומכים ברעיון של ניהול עסק מרחוק?

ניהול עסק מכל מקום

במידה ואתם רוצים לנהל עסק מרחוק או מהבית, כדאי קודם כל שתקראו את מה שטוענים התומכים ברעיון של ניהול עסק מרחוק / מהבית –

1. יותר טכנולוגיה, פחות טרחה – ניהול עסק מרחוק מחייב אתר אינטרנט יעיל וקל לניווט עבור הלקוחות שלכם. שפע של שירותים מקוונים – כמו למשל – הזמנות אונליין ופלטפורמות הזמנת אתרי אינטרנט – יעזרו לאתר האינטרנט שלכם לפעול ממש כמו מכונה משומנת ללא הפסקה מסביב לשעון בלי יותר מדי פיקוח. זה פשוט אדיר מכיוון שאתר האינטרנט שלכם יכול ממש לעזור לכם להרוויח יותר הכנסות בראייה קדימה.
2. גיוס עובדים מוכשרים מעולם לא היה יותר קל – ליכולת של ניהול עסק מרחוק אין גבולות גיאוגרפיים. זאת ממש לא בעיה, יעיל ומגביר את הנאמנות של העובדים שלכם על כך שהם נותנים להם את ההזדמנות לבנות איזון בין עבודה לחיים. בנוסף לכך, המון אפליקציות מקוונות הופכות את התקשורת לקלה לניהול.
3. תבנו צוות עובדים מגוון באמת – צוותי עבודה מגוונים יותר מבחינה תרבותית יוצרים לרוב יותר חדשנות בשל נקודות המבט השונות שכל חבר צוות מביא לשולחן. מאידך, במידה וגיוס עובדים תקוע למיקום גיאוגרפי, המון בתי עסק יגייסו עובדים בגלל נוחות המיקום ולא מערך המיומנויות שלהם. להיות מעסיק מרחוק יכול להועיל לכם באמצעות היכולת להעסיק עובדים עם הציפיות הספציפיות שלכם, מבלי להתפשר.
4. עם ניהול עסק מרחוק תפוקת העובדים מרקיעה שחקים – יודעי דבר מדווחים, כי עובדים מהבית מייצרים ארבעים ושלושה אחוזים יותר תפוקה מאשר אלו שעובדים מהמשרד. בעקבות שפע של מחקרים שנערכו, נמצא כי שמונים ותשעה אחוזים מהעובדים מרחוק חושבים שהם פרודוקטיביים יותר כתוצאה מהיותם עובדים מרחוק.
5. בעקבות ניהול עסק מרחוק תחלופה של עובדים הופכת ללא בעיה – עבודה מרחוק מפחיתה באופן דרסטי את תחלופת העובדים כפי שמציעים מחקרים רבים שנעשו בהיבט זה. תהליך גיוס עובדים הוא יקר ועבודה מרחוק מפחיתה מאוד את כמות ההוצאות שמעסיקים לרוב היו מצפים להן במסגרת מקום עבודה מסורתי. עוד נמצא, כי עבודה מרחוק היא רווחית ביותר עבור כל העסקים שכן מציעים אפשרויות עבודה מהבית.
6. ניהול עסק מרחוק הוא מאיץ מורל – עד שמונים אחוזים מהעובדים מדווחים על מורל גבוה יותר בעבודה מרחוק, בעוד ששישים ותשעה אחוזים מהעובדים מדווחים על היעדרות נמוכה יותר.
7. ניהול עסק מרחוק בונה אמון הדדי רב יותר עם העובדים – עובדים מרחוק צריכים לעבוד קשה עוד יותר כדי לזכות באמון המעסיקים שלהם. אבל זאת בעצם הסיבה שליחסי עובד מעביד יש פוטנציאל לפרוח כי ברגע שהאמון מושג, יש צורך בפיקוח אפילו פחות כדי לבצע את העבודה.
8. באמצעות ניהול עסק מרחוק מתקיים אורח חיים בריא יותר – לאנשים שעובדים מרחוק יש הרגלים בריאים יותר, בשל העובדה שהם מסוגלים לשמור על איזון טוב יותר בין חיים ועבודה. זאת ועוד, עובדים ומעסיקים מרחוק יכולים לבלות יותר זמן עם חברים ובני משפחה, מה שבסופו של דבר מוריד מתחים ומעודד את התפוקה. על פי מגוון של מחקרים שבוצעו בתחום לפני יותר מעשר שנים, נמצא כי עובדים מרחוק חווים בשיעור של עשרים וחמישה אחוזים פחות מתח מאשר עמיתיהם במשרד.

 

איך ניהול עסק מהבית יועיל לכם?

ניהול עסק מהבית / מרחוק

כעת נבחן לעומק איך ניהול עסק מהבית באמת יועיל לכם –

1. באמצעות ניהול עסק מהבית נהנים מגישה למאגר כישרונות רחב יותר – בצורה שכזאת חלק מהמחסומים התעסוקתיים הקשורים על פי רוב להסדרי עבודה במשרד מוסרים. כתוצאה משבירת המחסומים הזו, לעסקים יש את היכולת להרחיב את החיפוש אחר כישרונות ולמצוא את האנשים המתאימים ביותר לכל עבודה, בלי כל קשר למקום מגוריהם. באופן כללי, כשנדרשת נוכחות במקום עבודה פיסי, מאמצי גיוס העובדים מוגבלים באופן טבעי לאזור הסמוך או לבני האדם שמוכנים לעבור בית. לפיכך, כשקיימת ההיתכנות לנהל צוותי עבודה מהבית, הגבלות כאלה הרבה פחות רלוונטיות, ואתם יכולים לשכור צוות עובדים חדש מכל מקום ברחבי תבל.
2. כוח עבודה בריא יותר – חרך העובדה שהפחתת ההיעדרות היא בראש סדר העדיפויות של כל מעסיק, קיום ניהול עסק מהבית יכול גם לעזור להפוך את כוח העבודה לבריא יותר באופן כללי. יש כאן הרבה גורמים תורמים. כמו למשל – כאשר עובדים מהבית, בדרך כלל קל יותר להכין ארוחת צהריים בריאה, במקום להסתמך על מזון מהיר ונוח. ביטול הנסיעה לעבודה וממנה משמעה בהכרח יותר זמן בבית להתאוששות, וזה אף עשוי לבלות זמן נוסף במיטה, משמע – איכות שינה טובה יותר. זה יכול לעזור לייעל את הבריאות הנפשית ואת מערכת החיסון. עובדים בריאים יותר נוטים להיות מאושרים יותר, פרודוקטיביים יותר.
3. שיפורים בפריון – דרך מרכזית שבה עסקים נהנים מעבודה מהבית היא באמצעות שיפורים בפריון. אמנם זה עומד מול מה שרבים ציפו כשהעבודה הטלפונית הפכה לאפשרית לראשונה, הדחיפה יכולה להתרחש מסיבות שונות, כולל לדוגמה – פחות הסחות דעת מעמיתים, איזון טוב יותר בין עבודה לחיים, יותר שינה ושיפור המורל.
4. שיפורים באישורים ירוקים – ישנן עדויות הולכות וגדלות לכך שלקוחות רוצים שחברות יהיו ירוקות יותר ורוצים שהמוצרים יהיו בני קיימא יותר. הם גם מוכנים לשים את כספם במקום שבו כל זה מתקיים, להוציא יותר עם עסקים שפי עניות דעתם פועלים בדרכים אחראיות לסביבה ומתרחקים מעסקים שלדעתם מתנהגים בצורה לא אתית. עסקים אשר משתמשים בצוותי עובדים מהבית יכולים להשתמש בזה לטובתם באמצעות הדגשת היתרונות הסביבתיים של צמצום או ביטול הנסיעות היומיות למקום העבודה.
5. עלויות ציוד מופחתות – אספקת ציוד לסביבת עבודה עמוסה עשויה להיות יקרה. ככלות הכול, שמא תצטרכו להשקיע במחשבים, מדפסות, מכונות צילום, נייר, שולחנות עבודה, כסאות ארגונומיים וכיוצא בזאת. כשמוצע ניהול עסק מהבית, אפשרי לבטל רבות מהעלויות הללו או להפחית באופן ניכר. לצורך העניין, המון עסקים מאפשרים לעובדים להשתמש במחשבים ובטלפונים הניידים שלהם, מה שמפחית מאוד את העלויות הנלוות. הקיזוז על משאבים לרבות – נייר יקטן באופן משמעותי את העלויות. גם במצבים שבהם צריך לספק שולחנות וכיסאות, ייתכן שלא יהיה צורך לקנות אותם עבור כולם, כי לחלק מהעובדים כבר יש אותם.
6. שעות עבודה גמישות יותר – גמישות נאמדת לעתים קרובות כאחת המעלות הגדולות ביותר של ניהול עסק מהבית עבור עובדים, אבל היא עשויה להיות שימושית ביותר גם לעסקים. הסיבה לכך היא שזה פותח את האפשרות שאנשים עובדים בשעות שונות ממה שהם עשויים לעבוד כאשר הם נאלצים להגיע למקום עבודה פיסי. שמירה על מקום עבודה פתוח על בסיס עשרים וארבע שעות ביממה יכולה להיות יקרה ואף יכולה להיות בלתי אפשרית מבחינה לוגיסטית, אבל לבקש מבני אדם מסוימים לעבוד מהבית ולכסות משמרת לילה עשוי להיות כדאי. זה עשוי לעזור להפוך עסק לפעילות רציפה, מה שיכול להועיל במיוחד למתן שירות לקוחות עשרים וארבע שעות ביממה, במשך שבעה ימים בשבוע.

ניהול עסק מרחוק

ולא ניפרד לפני שנציג בפניכם דעה אישית –
אי אפשר באמת להיפרד לפני שנציג בפניכם את חברת ZPI, באתר האינטרנט שלה תוכלו למצוא בדיוק את כל מה שניתן לצרוך מרחוק, עם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, פנטסטיים ומהימנים בתחומם.
בעלי העסקים יכולים לקבל מקום אחד לכל מה שהעסק שלהם באמת צריך עם מערכת מודולרית שמתאימה לכל צרכי העסק וכמעט לכל מטרה של העסק בעזרת מערכת ייחודית ובלעדית שפותחה רק בזפי…

zpi פורטל האונליין של עסקים בישראל מציע את הדברים הבאים:

1. פתרון מערכת סליקה מהיר ובטוח
2. פתרון חשבוניות וקבלות דיגיטלי
3. פתרון להקמת חנות אינטרנטית אונליין
4. פתרון שילוח מוצרים
5. פתרון מכירת כרטיסים מגוון
6. ליווי אישי והתאמת העסק לדיגיטל
7. פתרון הקמת אירועים למגוון אופציות-(הופעות הרצאות הצגות לימודים קורסים סדנאות ועוד..)
8. פתרון יומן דיגיטלי אישי לקביעת פגישות או תורים
9. אפשרויות מיתוג ופרסום אישי עיסקי מקצועי לדיגיטל ולדפוס ומוצרי קד"מ
10. פודקאסט פרסום לעסקים
11. ייעוץ והכוונה לעסק באמצעות קהילת העסקים
12. עזרה בקבלת הלוואות בערבות המדינה ומענקים
13. מאגר מכרזים לעסקים

חברת ZPI, טוענת שניהול עסק מרחוק / מהבית יש יתרונות רבים למעסיק ולעובדים. הטכנולוגיה מאפשרת לעסקים להתפתח כל הזמן ולכן, יותר ויותר אנשים מסוגלים לבצע את עבודתם ביעילות מכל מקום ברחבי העולם עם גמישות מקסימלית.

האתר החדש שלנו בבנייה, סליחה על אי-הנוחות.

חלק מהדברים באתר עדיין לא מושלמים אבל תצפו להפתעות בהמשך :)

מחכים לכם!