חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הכלים הכי טובים ל – בדיקת מהירות אתר 

אחד הגורמים החשובים ביותר, מבחינת הלקוחות הפוטנציאלים שלכם, הוא מהירות האתר. כמה מהר הדף יעלה את התוכן הראשוני שלו, ועד כמה מהר הוא יטען לחלוטין.

שתי סיבות עיקריות למה מהירות אתר כל כך חשובה


1. הלקוחות שלכם- האתר נועד למטרה מסוימת, לא משנה מה המטרה שלו, אתם רוצים שהלקוחות הפוטנציאלים שלכם יבלו באתר וכמה שיותר. מהירות האתר היא גורם משפיע בזירה הזאת, שכן תרצו להעניק ללקוחות שלכם חווית גלישה נוחה, נעימה ומהירה! במידה והאתר שלכם איטי, מעל 3 שניות טעינה, סביר להניח שאתם מאבדים חלק ניכר מהלקוחות הפוטנציאלים שלכם. הם נוטשים את האתר עוד לפני שנכנסו, או שנטשו לאחר שיעברו דף או שניים.

2. גוגל- היום מנוע החיפוש החזק ביותר בשוק. על פיו יישק דבר. לכן אתם רוצים שגוגל ידרג אתכם כמה שיותר גבוהה, כדאי שהוא יקדם אתכם כמה שיותר מהר. אם האתר עובד בצורה חלקה ובמהירות טובה, הוא ידרג אתכם גבוהה. אם הוא עובד לאט ומתקשה להיטען אז גוגל ידרג אתכם נמוך. אתם לא רוצים שגוגל ידרג אתכם נמוך! זה יגרום לכך שאתם תפגעו גם בקידומים האורגנים. גוגל לא יקדם את הדף שלכם וגם בקידומים הממומנים שלכם, גוגל ידרוש ממכם יותר כסף, וגם יוריד אתכם במיקומים של הקידום הממומן, כי לוקח לו זמן להיכנס לדף הנחיתה, דבר "שמרגיז" את גוגל. 

שימו לב שיש מהירות אתר בדקסטופ [מחשב] ומהירות אתר במובייל [סלולר].

מדובר בשני פרמטרים שונים מבחינת גוגל. צרכים לשים לב לכל אחד מהם בנפרד, כי לא מספיק להיות טובים בדסקטופ או במובייל, צרכים להיות מהירים בשניהם.

דרך אגב אחוז הגלישה הממוצע באתרים, כבר מזמן עבר לטובות המובייל לעומת הדסקטופ אז עדיף מאוד שהאתר יהיה ידידותי למובייל.

 

אז איך מבצעים בדיקת מהירות אתר?

יש באינטרנט מגוון פלטפורמות שנותנות לבדוק את מהירות האתר שלנו. אני ממליץ להתרכז בפלטפורמה של גוגל. בכל מקרה לא חשוב איפה תחליטו לבדוק, שימו לב מאיפה השרת שממנו מבוצעת הבדיקה. אם הבדיקה מבוצעת מאקוודור והעסק שלכם הוא ישראלי בלבד, אז המדד לא כל כך משפיע, תנסו לחפש באזור אירופה או ישראל במידה ואפשר.

 

אלו הפלטפורמות הכי טובות ל – בדיקת מהירות אתר: 

1. Google PageSpeed Insights עוזר להבין את המהירות. אך יותר חשוב, הוא נותן מדד כמה גוגל אוהב את האתר שלך. וכמה הוא יעזור לקידום שלו. גוגל מחלק האתר לשתי תוצאות, אחת מובייל והשנייה דסקטופ, ולדעתי הוא מדד העיקרי לנושא.

 

בדיקת מהירות בגוגל מובייל ואחרי אופטימזציה 

קישור: 

https://pagespeed.web.dev/

 

2. Gtmatrix עוזר להבין את המהירות האמתית של האתר. בלי קשר לניקוד של גוגל, מתאים לדסקטופ בלבד.

GTMATRIX בדיקת מהירות

קישור: https://gtmetrix.com/

 

3. pungdom כלי בדיקה נוסף.

קישור: https://www.pingdom.com/

 

בדקתם את מהירות האתר והתאכזבת לגלות את התוצאות?

אל דאגה, בשביל זה הכנו מאמר על שיפור תוצאות האתר שלכם. המאמר נותן פתרון מהיר, קל, עם התחייבות על תוצאה וכל אחד יכול לעשות אותו.

למאמר על שיפור מהירות האתר היכנסו לקישור הבא:

https://stra.co.il/business-guides/so-i-improved-the-speed-of-my-site-to-a-perfect-google-score/

 

לכל שאלה נוספת אני אשמח מאוד לעזור.

 STRA – ייעוץ פורץ דרך.

 

 

האתר החדש שלנו בבנייה, סליחה על אי-הנוחות.

חלק מהדברים באתר עדיין לא מושלמים אבל תצפו להפתעות בהמשך :)

מחכים לכם!