שיווק דיגיטלי רב ערוצי

בוט לוואטסאפ

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on linkedin
Share on telegram
Share on email


דוגמא לבוט וואטסאפ לחץ כאן!

כל מה שצריך לדעת על צאט בוט בוואטסאפ

נתחיל מזה שהמון לקוחות פונים אליי בנושא של צאט בוט בוואטסאפ. מכיוון שהוא לא הכי פשוט הכנתי מאמר מקיף כדי להבהיר את הנושא. ולעשות לכם סדר בבלאגן.

כמו שרובכם יודעים, חברת וואטסאפ היא מקבוצת פייסבוק ואינסטגרם. בפייסבוק יש המון אינטגרציות עסקיות, שמתחברות לצאט בוטים שונים, ואפשר להגיד שפייסבוק מעודדת את הנושא.

באינסטגרם כרגע יש רק צאט בוט אחד, והוא בקושי עובד וכל הזמן נחסם. עם זאת בקרוב מאוד עומדים לאשר את תחילת העבודה של הצאט בוטים גם באינסטגרם. וואטסאפ, כחלק מהקבוצה, מתחילה להפנים שהשימוש בצאט בוטים עסקיים, עוזר ללקוחות. מתחילה להכניס את כל הנושא הזה לאט לאט ובזהירות.

1. חיבור ישיר לצאט בוט בוואטסאפ

כרגע אנחנו נמצאים בגירסאת הבטא של התהליך. או כמו שמגדירים את זה בוואטסאפ "אנחנו נמצאים בגרסת תצוגה מקדימה ציבורית מוגבלת". רק 46 חברות מכל העולם קיבלו אישור רשמי להיות חלק מהתהליך. שהסיכוי שלכם לעבוד מול וואטסאפ באופן ישיר הוא מאוד נמוך. גם באתר הרשמי של וואטסאפ מקבלים הנחיה שעדיף לעבוד דרך ספק מורשה אחר שלהם.

צאט בוט לוואטסאפ- תחילת עבודה

אם בכל זאת בא לכם לנסות להתממשק ישירות לוואטסאפ, זה הקישור: https://www.facebook.com/business/m/whatsapp/business-api

2. חיבור באמצעות משווק רישמי

א) משווקים- בהנחה ואתם לא תאגיד ענק ורק רוצים להתחבר לוואטסאפ באופן חוקי, יש היום 46 פלטפורמות עסקיות שקיבלו אישור רשמי לעבוד עם הבוטים של וואטסאפ. לרשימה המלאה- לחצו כאן!

צאט בוט לוואטסאפ- משווקים

בין החברות שקיבלו אישור, ניתן למצוא את החברה הישראלית קומבוקס (לשעבר באמפיארד). החברה נותנת פתרון כמעט מלא לכל הפלטפורמות איתם ניתן ליצור אינטרקציה עם הלקוח, ומאחדת את כולם למערכת אחת, ובכלל אחלה פתרון, והון אנושי איכותי. לקישור- לחצו כאן!

מלבדם כמובן שיש חברות בינלאומיות מאוד גדולות. רוב האנשים שמתעסקים בבוטים ותהליכי אוטומציה, מכירים לדוגמא Twilio. החיבור נעשה באמצעות תכנות קוד.

ב) להלן 2 סוגי הודעות שאפשר לשלוח באמצעות צאט בוט רשמי. 

  • הודעות Template- בגדול הן הודעות של פתיחת שיחה עם לקוח. שלא שלח לכם עדיין הודעה בוואטסאפ או שלא שלח הודעה ב 24 שעות האחרונות, היא יקרה יותר.
  • הודעות Session- הודעות שנחשבות כחלק משיחה עם לקוח שכבר התחיל איתכם אינטרקציה ב- 24 השעות האחרונות, היא זולה יותר.

ג) עלות כל סוג הודעה:

  • הודעת Template- פתיחת שיחה לפי התעריף הרשמי של וואטסאפ הוא 0.0085 דולר. על זה יש עוד תוספת של 0.005 דולר של החברות שדרכם אתם מתחברים לוואטספ כמו Twilio.
  • הודעת Session- בדרך כלל 0.005 דולר. הוא מורכב מהעמלות שלוקחות החברות שדרכן אתם מתחברים לוואטספ כמו Twilio.

3. חיבור לא דרך משווק רשמי + עלויות

יש המון סוגים של מתכנתים, חברות קטנות, בתי תוכנה שחיפשו פתרון טוב, נוח וזול ללקוחות ואני אסביר על כמה מהן ויותר חשוב מה יגרום לוואטסאפ לחסום אותכם ומה לא.

אני חוזר רגע להסבר עם הודעות Template והודעות Session. מעכשיו נקרא להם הודעה ראשונית והודעה כחלק משיחה. אם אתם תתחילו לשלוח המון הודעות ללקוחות, הודעות ראשוניות, לאנשים שמעולם לא פנו אליכם בוואטסאפ, קחו בחשבון שוואטסאפ יחסמו אתכם ממש מהר. מצד שני אם תיתנו מענה באמצעות צאט בוט ללקוחות שפנו אליכם אז בסבירות גבוהה וואטסאפ לא יחסמו אתכם.

א) צאט בוט מקצועי שמשמש גם לשיווק- אפשר לעשות איתו בוט מאוד איכותי, שיתן מענה מלא ללקוחות. כמובן עם תמונות, קבצים, הוא גם נותן אפשרות לפרסם בקבוצות, להשתמש בשמות הלקוחות בפניה פרטית ועוד המון דברים שעוזרים בשיווק העסק מלבד יכולות שירות הלקוחות, אפיון ומכירה.

.

כמובן שהבוט מתחבר למערכת ה CRM של הארגון באמצעות Zapier [תוכנת אוטומציה קלה לתפעול שמתחברת כמעט לכל מערכת]. התוכנה שעליה הוא מותקן מתחילה מ 5,000 ₪  והוא יכול לקחת את העסק שלכם למקומות מטורפים. ההתקנה שלו היא לא קלה וכנראה שתצטרכו איש מקצוע רציני כדי שיבנה לכם את המוצר כמו שצריך, ותוכלו לנצל חלק גדול מהיכולות של הכלי.

ב) צאט בוט מענה ללקוח- באמצעותו ניתן לאפיין את הבוט. כמו כן לתת מענה מלא ללקוחות בעיקר בשירות לקוחות, אפיון לקוחות ומכירה. הבוט מסוגל לשלוח קבצי תמונה, וידיאו, הקלטות קול ומסמכים. הוא מתחבר למערכת ה CRM של הארגון באמצעות Zapier [תוכנת אוטומציה קלה לתפעול שמתחברת כמעט לכל מערכת]. התוכנה שעליה הוא מותקן מתחילה מ 2,500 ₪  ויקח לכם כמה ימים טובים להבין איך לבנות עץ איכותי, אבל סיכוי גבוה שתצליחו לשפר משמעותית את המענה ללקוחות שלכם.

ג) צאט בוט שמגיב למילים או משפטים בלבד- הבוט הפשוט ביותר. אתם מגדירים לו מילה שאם הוא מקבל אותה הוא מגיב בהתאם. באמצעות תכנון נכון אפשר להשתמש בו כדי לבנות תהליך מדליק ומעניין. התהליך עוזר מאוד בניהול הלקוחות ונותן מענה ענייני. הגירסא החינמית מאוד נחמדה, יש גם גירסא מקצועית בעלות סמלית של 47 ₪ לכל החיים. הוא מתחבר באמצעות tasker בעלות של 11 ₪ מהחנות של גוגל. ניתן באמצעותו לקבל התראה למייל עבור כל לקוח שהשאיר סלולר או מייל.

.

החסרונות שלו הוא שלא ניתן לשלוח תמונות, קבצים ולקבל תשובות דינמיות מלקוחות. הסלולרי שעליו הוא מותקן, חייב להיות כל הזמן דולק כדי שהבוט יעבוד. הבנייה של עץ תשובות הגיוני יכול לקחת לכם המון זמן אם אתם לא מנוסים. באינטרנט אין כמעט תמיכה, סרטונים או הסברים לבוטים האלה לצערי.

אם בא לכם לנסות, מוזמנים לשלוח הודעה לבוט הפשוט שהכנתי במיוחד כדי לתת לכם דוגמא, לחצו כאן כדי לנסות אם אהבתם את הבוט והחלטת שאתם רוצים לנסות להכין אחד, פשוט תשאלו אותו "איך קוראים לאפלקציה שבאמצעותה הכינו אותך" והוא כבר ידע לענות לכם (:

ד) וואטסאפ עסקי- מאפשר לתת תשובה אחת אוטמטית, ועוזר בקיצורי דרך של שליחת הודעות. כל אחד יכול להפוך את המשתמש שלו לעסקי, להוסיף קטלוג מוצרים ועוד כמה פיצ'רים נחמדים.

 4. הימנעות מחסימת משתמש- צאט בוט לוואטסאפ

אם אתם תתחילו לשלוח המון הודעות ללקוחות, והודעות ראשוניות לאנשים שמעולם לא פנו אליכם בוואטסאפ, קחו בחשבון שוואטסאפ יחסמו אתכם ממש מהר. מצד שני אם תתנו מענה באמצעות צאט בוט ללקוחות שפנו אליכם מיוזמתם אז בסבירות גבוהה וואטסאפ לא יחסמו אותכם. בשורה התחתונה, אם לא תעשו שיווק אגריסבי ומוגזם הבוט יכול לשמש אתכם בצורה מדהימה. כמו כן הוא יקל משמעותית את העבודה ולשפר את שירות הלקוחות עם תכנן תרשים זרימה טוב, גם הבוט הכי פשוט יכול לשפר משמעותית כל עסק.

מקווה שעשיתי לכם קצת סדר בבלאגן, אם יש שאלות מוזמנים ליצור קשר-כאן!

 

עידן שמואל מנכ"ל STRA – ייעוץ פורץ דרך


לחץ כאן להתכתבות עם בוט וואטסאפ לדוגמא

למאמר המלא על כול סוגי צ'אט בוט 
צאט בוט לוואטסאפ- סטרא בוט

סטרא לימודים תוכן לעסקים בנושא עידן שמואל מייסד STRA שיווק דיגיטלי

מאגר הידע של STRA

מהווה חלק מאסטרטגיית תוכן רב ערוצי של המותג – נסביר בקצרה על הנושא…

עידן שמואל מייסד החברה בעל תואר שני עם התמחות בשיווק דיגיטלי וניסיון בתפקידי מנכ"ל בחברות בינלאומיות

עידן שמואל מייסד STRA ייעוץ פורץ דרך

מייצר לנו תכנים שווים ביותר, מלאי ערך להתפתחות עסקית איכותית
את התכנים אנחנו מפרסמים בכל ערוציה המדיה שלנו ובקהילה העסקית שפיתחנו להקת העסקים
סה"כ מעל 12 פלטפורמות שונות

בזכות התוכן האיכותי אנשים שלא הכירו אותנו נחשפים אל התכנים שלנו וחלקם מתחילים להתעניין במותג.
משלב ההתעניינות הם עוקבים אחרינו ובונים את רמת האמון במותג.

לאחר מכן יוצרים קשר

אנחנו משוחחים, אם יש לנו באמת ערך להעניק להם אז אנחנו משתפים פעולה

לאחר מספר מפגשים, הם מבינים את הערך המטורף שלנו וחלקם הופכים להיות שגרירים שלנו, עוזרים לנו להפיץ את הידע והרצון לעזור לעוד אנשים, וכל אחד יכול לעשות את זה בערוץ שהכי נוח לו, כי אנחנו מספקים שירות בכל הפלטפורמות הדיגיטליות

הכי חשוב, את הכל אנחנו עושים באהבה  ובצרון אמיתי לעזור לעסקים

תשאירו פרטים וננסה לשתף פעולה (: